Şirketinizin büyümesini hedefliyorsanız markanızı güçlendirmeli ve sağlamlaştırmalısınız. Hedef kitlenizin güveninizi kazanamadığınız takdirde yeni müşteriler elde etmede de satışlarınızı arttırmada da başarı sağlayamazsınız. Marka bilinirliğini arttırabilir ve hedef kitlenizin markanızla ilgili düşüncelerini olumlu hale getirirseniz ticari başarılarınızın meyvelerini toplayabilirsiniz.

Influencer Pazarlamanın Etkinliğini Kullanın

Sosyal medya yönetimi alanında destek almayı düşünüyorsanız marka bilinirliğinizi arttırmak için influencerlardan yani sosyal medyada belirli bir topluluğu etkileyip yönlendirme gücüne sahip olan kişilerden destek alabilirsiniz. Çektikleri videolarda, yaptıkları paylaşımlarda ya da canlı yayın akışlarında ürünlerinizden bahsetmeleri için kendileriyle anlaşma yapabilir ve hitap ettikleri kişilerin markanızla ilgili farkındalığını arttırabilirsiniz. Marka bilinirliğiniz için influencer pazarlama stratejisini tercih edecekseniz tercih ettiğiniz kişinin kimler tarafından takip edildiğini araştırmalı ve hedef kitlelerinizin uygunluğunu değerlendirmelisiniz. Potansiyel müşterilerinize hitap etmeyen bir kişinin sizin reklamınızı yapmasının faydasını yeterince göremeyeceğiniz gerçeğini unutmamalısınız.

Önerilen İçerik : 2018’in Dijital Pazarlama Stratejileriyle Tanışın

Ambalaj Tasarımlarınız Şirketinize Özel Olmalı

Satışlarınızı fiziki mağazalarda ya da çevrimiçi platformlarda yapıyor olsanız dahi ürün ambalajlarınızın markanızın logosunu barındırmasını sağlamalısınız. Sıradan bir ambalajdan ziyade marka logonuzun basılı olduğu, firmanıza özel tasarlanan ambalajların ve hatta özel hediye kutularının sunduğu fırsatları değerlendirmelisiniz. Ürün deneyiminin bir bütün olduğunu unutmamalı, ürünlerinizin müşterilerinize ulaştığı ilk anda markanızın bakış açısını yansıtabileceğiniz gerçeğini görmezden gelmemelisiniz. Üstelik bu şekilde müşterilerinize gösterdiğiniz önemi de gözler önüne serebilirsiniz.

SEO Araştırması Yapmalısınız

İnternet araması yapan potansiyel müşterilerin arama sonuç sayfalarında yalnızca birinci sayfayı, hatta birinci sayfada ilk çıkan firmayı incelediğini biliyor muydunuz? Web tasarım, SEO ve sosyal medya yönetimi gibi tüm dijital pazarlama stratejilerini kullanmaktan asla vazgeçmemelisiniz. Yeni müşteri kazanımını arttırmak istiyorsanız SEO hizmeti veren profesyonellerle çalışmalı ve ön plana çıkarmak istediğiniz ürün veya hizmetleriniz özelinde içerik iyileştirmelerine gitmelisiniz.

Önerilen İçerik : Yerel SEO Çalışmalarıyla Fark Yaratın

Sosyal Medya Yönetimi için Profesyonel Destek Alın

Sosyal medya mecralarında müşterilerinizle etkileşime geçebilir, onların yorumlarını güvenilirliğinizin ve ürün kalitenizin toplumsal kanıtları olarak sunabilirsiniz. Takipçileriniz arttıkça etkileşiminiz artar ve sosyal medya aracılığı ile giderek çoğalan satışlarınızın keyfini sürebilirsiniz.

Faaliyet gösterdiğiniz sektör doğrultusunda seçeceğiniz sosyal medya platformları hedef kitlenizle bağlantıya geçme şansınızı arttıracaktır. Son dönemde etkisi ve kullanıcı sayısı giderek artan Instagram; dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu Facebook ve LinkedIn gibi mecralarda şansınızı deneyebilirsiniz. Müşterilerinize seslenmek için doğru bir üslup benimseyip özgün içerik ve görsellerle şirket profilinizi destekleyerek marka imajınızı da güçlendirebileceğinizi unutmamalısınız.

Önerilen İçerik : Sosyal Medyadan Yeni Müşteri Bulmanın 6 Yolu

Twitter’da Kendi Yolunuzu Çizin

Twitter genel olarak şirketlerin marka bilinirliğini arttırabilecekleri bir mecra olarak kabul edilmese de siz kendi kurallarınızı uygulayarak Twitter’dan sağladığınız faydaları çoğaltabilirsiniz. Sadece firmanızla ilgili yapılan yorumlara cevap vermekle yetinmez; sektörel haberler paylaşır, yorumlar yapar, kullanıcılardan gelen sorulara yanıt verir ve stabil bir duruş sergilerseniz Twitter sayesinde marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

Önerilen İçerik : Sizin İşletmeniz Hangi Sosyal Medyaya Uygun?

İnternet Reklamlarından Kaçışınız Yok

Sektörünüzle ilgili bir arama yapıldığında SEO çalışmalarından bağımsız olarak ilk sıralarda yer almak istiyorsanız internet reklamlarının büyük faydasını görürsünüz. Tıklama başı maliyet alınan Google reklamları sayesinde organik SEO sonuçlarına ilgi göstermeyen geniş bir kitleye erişme şansı yakalarsınız. Arama motoru sonuç sayfalarında üst sıralarda görünerek kurumsal kimliğinizi bilinir kılabilir ve firmanızın güvenilirliğine katkıda bulunabilirsiniz. Google AdSense otomatik reklamlardan yararlanabilir; makine öğreniminin sağladığı kolaylıklarla ulaşmak istediğiniz kitlenin markanızla ilgili algılarını yönlendirebilirsiniz.