Dijital pazarlama stratejilerinin kesişim noktası ve şirketinizin en çalışkan personeli web sitenizdir. Web sitenizi ziyaret eden kişi sayısı ne kadar artarsa satış yapma şansınız da o kadar yükselecektir. Kullanıcı deneyimini iyileştiren, fayda sağlayan ve marka mesajınızı doğru şekilde iletebilen web siteleri başarılarınızın ardındaki gizli kahramanlar olacaktır. Yapılan SEO çalışmalarının ve yürütülen sosyal medya yönetimi stratejilerinin odak noktasında hep aynı amaç vardır; web sitesinin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesini sağlamak! Önemi bu denli fazla olunca web sitenizin ziyaretçi trafiğini arttırmanız için en can alıcı ipuçlarınız sizler için derledik.

Detaya İnin: İşletmeniz İçin En Değerli Dijital Varlık: İnternet Siteniz!

İçerik Kraldır!

İçerik Kraldır

Web tasarım hizmeti alarak muhteşem bir web sitesi oluşturmuş olsanız ve web sitenizi enfes görsellerle donatsanız dahi dönüp dolaşıp içeriklere önem vermeniz gerektiğini anlarsınız. Arama motorları için web sitenizde yayımladığınız içeriklerin kaliteli ve özgün olması çok önemlidir. Web sitenizi ziyaret eden kişilerin güncel bilgilerle buluşması, eğlenmesi ve bu ziyaretten fayda sağlaması için içeriklerinizin kaliteli olması gerekir. Google içeriklerinizin kalitesini yakından takip eder ve beklentilerini karşılamayan içerikler eklemeniz halinde kullanıcıların size kolayca ulaşmasını engeller. Kopya içerikleri bulundurmanız, web sitenizin alt sayfalarında bile birebir benzer içerikler sunmanız Google’ın kara listesine girmeniz için yeterlidir. Sonrası ise malum; özenerek yürüttüğünüz tüm web sitesi çalışmalarınız bir anda önemini kaybeder…

Detaya İnin: İçerikler Dijital Dünyanın Kapılarını Aralıyor

Web sitenizde kullandığınız içeriklerin faaliyet gösterdiğiniz sektörle ilgili olması, düzenli aralıklarla güncellenip zenginleştirilmesi gerekir. İçerik pazarlamasının altın kuralına uygun hareket etmeli ve içeriklerinizin benzersiz olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece ziyaretçilerinizin de Google’ın da gözünde ziyaret edilmeye değer hale gelebilirsiniz. Web sitesini bir kez tamamlayıp akabinde bekleyenler arasında yer almamalısınız. Her ne kadar muhteşem içeriklere sahip olsanız dahi yeni içeriklerle web sitenizi beslemeliniz. Güncellik hem potansiyel müşterileriniz hem de arama motorları tarafından takdir edilecektir!

Görsel Kullanımınız ile Fark Yaratın

İçeriklerinizle, ürün veya hizmetlerinizle ilgili görsel kullanmanız gerekir. Görsellerinizin özgün olması kadar görsel isimlendirmesini nasıl yaptığınız da web sitenizi ziyaret eden kişi sayısını doğrudan etkileyecektir. Sektörel anahtar kelimelerinizi görsellerinizi adlandırırken kullanmaya özen göstermeli ve açıklamalar kısımlarına arama motorlarının dikkatini çekecek bilgiler yazmalısınız. Arama motorlarında görsellerin de sıralandığını unutmayın; web sitenizi bir bütün olarak ele alın ve hem içeriklerle hem de görsellerle emsalsiz bir etki yaratın.

Sayfalar Arası Link Vermeden Hedeflerinize Ulaşamayabilirsiniz

Site İçi Linkler

Web sitenizde bulunan bir sayfadan yine web siteniz içerisinde bulunan diğer bir sayfaya link vererek ziyaretçi trafiğini arttırabilir, üstelik sitenizi ziyaret edenlerin web sitenizde daha fazla zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. Çoğu web sitesinde site içi bağlantılar yeterince kullanılmıyor, ilgili metinler bulunsa dahi organik SEO açısından çok önemli olan bu adım ihmal ediliyor. Kullanıcı deneyimini iyileştiren, kullanıcıların ilgi duydukları bilgiye kolay bir şekilde erişmelerine yardımcı olan ve sitenizin arama motorlarının gözünde değerini yüksekten bu strateji ile başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bunun için web sitenizde bloglar yayımlamalı, içerikleri güncel tutmalı ve ilgili her içerikte site içi bağlantıları oluşturmalısınız. Ancak tüm SEO stratejilerinde olduğu gibi site içi bağlantıları da abartmamanız gerekir. Ortalama 500 kelimelik bir içerikte maksimum 2-5 tane bağlantı oluşturmalısınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra ziyaretçi davranışlarını analiz etmeli ve tepkilerini ölçmelisiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Süreçlerinizi Profesyonelleştirin

Sosyal medya yönetimi süreçlerinizi profesyonelleştirerek web sitenizin ziyaretçi trafiğini destekleyebilirsiniz. Doğru mecralarda hedef kitlenizin dikkatini çekecek paylaşımlarla web sitenizi bilinir hale getirebilirsiniz. Mevcut ve potansiyel müşterilerinizle aranızdaki bağı güçlendirmek ve etkileşiminizi arttırmak adına sosyal medyanın önemini göz ardı etmemelisiniz.