Firmanızın web sitesinin daha fazla ziyaret edilmesi için başvurduğunuz tüm dijital pazarlama stratejilerinin başarısını arttırmak adına web sitenizin görünümünü mükemmelleştirmelisiniz. Ziyaretçi sayısını arttırmak adına uyguladığını tüm yöntemlerin olumlu etkisini ancak profesyonel bir web sitesine sahip olursanız yaşayabilirsiniz. Sosyal medya yönetimi hamlelerinizin başarısını arttırmak için web tasarım trendlerine uygun hareket etmeli ve web sitenizin ilk izleniminin kusursuz olması adına çalışmalarınızı yoğunlaştırmalısınız.

Marka imajınızı iyileştirmek ve kurum kültürünüzü daha iyi ifade edebilmek adına web sitenizin tasarımında dikkat etmeniz gerekenleri sizin için bir araya getirdik. İşte detaylar…

Önerilen İçerik: İyi Tasarım İçin İpuçları

Web Sitenizin İçeriği Mükemmel Olmalı

İçerik pazarlamasının hızla yükselişe geçtiği günümüzde web sitenizin içeriklerinin mükemmel olması gerekir. Özgün, SEO uyumlu ve sektörel anahtar kelimelerin hassasiyetle kullanıldığı içerikler düzenli olarak güncellenirken web sitelerinize yeni içeriklerin eklenmesi şarttır. Web sitenizde yer verdiğiniz blog yazıları ile ziyaretçilerin soru işaretlerini azaltırken sektörünüzde başvurulan otoriteler arasına yer alma şansınızı da yükseltirsiniz. Böylece hem arama motorlarının hem de ziyaretçileriniz gözündeki imajınızı iyileştirebilirsiniz.

Önerilen İçerik : Nasıl Bir Web Siteniz Olmalı?

Web Sitenizin Ana Sayfası Sade Olmalı

Domaininizin tıklanmasıyla birlikte mevcut ya da potansiyel müşterileriniz ilk olarak ana sayfaya gelirler. İlk görüntülenen sayfa olması nedeniyle ana sayfanın sadeliğinin sağlanması çok önemlidir. Ana sayfanızda hizmet ya da ürünlerinizle ilgili özel bilgiler yer almalı; faaliyet alanınız net bir şekilde ortaya konulmalı ve iletmek istediğiniz mesajlar bu sayfanın içeriğini derinleştirmelidir. Ana sayfa ne kadar kompleks bir yapıya bürünürse müşterilerinizin aklının karışma ihtimalinin artacağı gerçeği unutulmamalıdır. Bu nedenle basit ama etkili bir şekilde tasarlanan ana sayfa kriterini mutlaka karşılamalısınız.

Dikkat Çekici Görselleri Kullanın

Web tasarım trendleri sürekli değişime uğrasa da dikkat çekici görsellerin öneminde pek bir farklılaşma olmuyor. İnternetteki milyonlarca görsel içerisinde fark yaratanlar kullanıcıların dikkatini çekebiliyor. Bu nedenle bir web siteniz varsa görsel kalabalığı yaratmak yerine dikkat çekici bir iki görsel kullanmanızın daha etkili olacağı düşünülüyor. Özgün, size özel ve hizmet anlayışınızı yansıtan görsellerle siz de web sitenizi ziyaret edenlerin beğenisini kazanıp rakipleriniz arasından sıyrılabilirsiniz.

Kullanıcı Deneyimi En Büyük Önceliğiniz Olmalı

Web sitenizi ziyaret eden kişiler istediklerini bulmakta zorlanıyorlarsa, sitenizin açılması için beklemek zorunda kalıyorlarsa ve renk cümbüşü onları rahatsız ediyorsa bir an önce kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına web tasarım desteği almalısınız. Teknik açıdan kusursuz bir web sitesi oluşturarak ziyaretçilerin web sitenizde daha uzun süre kalmasını sağlayabilir ve aynı zamanda arama motorları sıralamasındaki yerinizi de yükseltebilirsiniz.

Web Sitenizi Mobil Uyumlu Hale Getirin

Neredeyse tüm yazılarımızda dile getirdiğimiz gibi; web sitenizin akıllı cihazlarda görüntülenemiyorsa büyük bir potansiyelden mahrum kalırsınız. Web sitenizin mobil uyumlu hale gelmesi için bir an önce harekete geçmeli ve gerekli tüm hazırlıklıları yapmalısınız. Böylece sadece masa üstü ya da dizüstü bilgisayar kullanan kişilere değil; internete cep telefonlarından bağlananları da müşterileriniz arasına dahil edebilirsiniz.

Web Sitenizin Panelinin Kullanımı Kolay Olmalı

Web sitenizin içeriklerinin ve görsellerinin güncellenmesi arama motorlarına şirketinizin aktif olduğu mesajının iletilmesi adına kritik öneme sahiptir. Aynı zamanda ziyaretçilerin sürekli yeni bilgilerle karşılaşması ve farklı görselleri görmesi de web sitenizin diğerleri arasından sıyrılmasını kolaylaştırır. Tüm bu nedenlerle web sitenizin panelin kolay kullanılabilir olması işinizi kolaylaştıracaktır. Her defasında servis sağlayıcılarınıza başvurmamak ve sitenizi kendiniz yönetebilmeniz için admin panelinin tasarımını da dikkate almalısınız.