Web siteniz dijital pazarlama stratejilerinizi yücelten, destekleyen ve son durak olarak müşterilerinizi karşılayan en önemli kaynağınızdır. Web tasarım kurallarına uygun olarak tasarlanan, marka değerlerinizi yansıtan, kullanıcı deneyimini iyileştiren bir web sitesi ticari faaliyetlerinize gösterdiğiniz önemin en somut göstergesi olarak kabul edilir. Eskiyen, arama motorlarının kriterlerini karşılamayan ve ziyaretçilerinizin ihtiyaçlarına yanıt vermeyen web sitelerinin temel görevlerini yapabilecek niteliklere sahip olduğu düşünülemez.

Markanızı 7 gün 24 saat mevcut ve potansiyel müşterilerinize tanıtan, sosyal medya yönetimi ile ilgisini çektiğiniz hedef kitlenizi ağırlayan ve tüketicilerin satın alma kararını etkileme gücüne sahip olan web sitelerinin en güncel teknoloji ve tasarım trendleri doğrultusunda yenilenmesi gerekir. Web sitelerinin yenilenmesi şirketlerin kısa, orta ve uzun vade için yapmaları gereken en önemli yatırımlar arasında yer alır.

Web sitenizi yenileyerek daha hızlı açılmasını sağlayabilir, web sitenizi güncelleyebilir, marka değerlerinizi en doğru şekilde aktarabilir, hitap ettiğiniz hedef kitlenin dikkatini çekebilir ve tüm bunların sonucunda ziyaret edilmeye değer bir sitenin sahibi olarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Detyalara gözatın: Neden/Nasıl Kurumsal Bir Web Sitesine Sahip Olmalı?

Web Siteniz En Son Trendleri Yansıtmalı

İnternet kullanıcıları gün içerisinde yüzlerce ayrı web sitesini ziyaret ediyorlar. Bazı sitelerde uzun zaman geçirip firmalar hakkında detaylı bilgi alırken bazı sitelere girmeleriyle bu sitelerden çıkmaları bir oluyor. “Neden?” derseniz eski görünümlü siteler kullanıcı deneyimini olumsuz yönde etkiliyor.

En güncel web tasarım trendlerini yansıtmayan siteler kullanıcılar tarafından veto yiyor ve sitenin içerikleri ne denli ilgi çekici olursa olsun ziyaretçiler sayfada gezinmeyi tercih etmiyor. Arama motorlarının önceliklendirdiği kriterlere uygun web siteleri hazırlatan firmalar ise rakiplerini rahatlıkla geride bırakabiliyor.

Detaylara gözatın: İyi Tasarım İçin İpuçları

Web Siteniz Tüm Akıllı Cihazlarda Görünebilmeli

Güncellemediğiniz web siteleriniz masa üstü bilgisayarlarda ya da diz üstü bilgisayarlarda görünebilir. Ancak tabletlerde ya da akıllı cep telefonlarda görüntülenemiyorsa web sitenizin başarısından söz edemezsiniz. Günümüzde internet bağlantılarının büyük çoğunluğunun mobil cihazlardan gerçekleştiği düşünüldüğünde web sitenizi kesinlikle bu yönde yenilemeniz gerektiği sonucuna varabilirsiniz. Cep telefonlarından ve tabletlerden görüntülenen web siteleri ile erişebildiğiniz hedef kitle potansiyelini çok ciddi bir şekilde arttırabilirsiniz.

Siteniz Marka Değerlerinizi Yansıtmalı

Web sitesi firmanızın dijital dünyadaki en önemli temsilcisidir. Sloganınız, logo renkleriniz, marka değerleriniz web sitenizde somutlaşır ve web siteniz ziyaretçilere firmanızla ilgili tüm bilgileri aktarır. Sitenizde güncel trendler doğrultusunda yenileme yapmazsanız hedef kitlenizle tam anlamıyla iletişime geçemezsiniz. Hedeflerinizi aktaramaz, mesajınızı doğru iletemez ve akabinde de firmanızın neden tercih edilmesi gerektiği ile ilgili ikna edici olamazsınız.

Sitenizin İçeriği Güncellenmeli

Web sitenizin içeriklerinin belli aralıklarla güncellenmesi ve siteye yeni içerikler eklenmesi gerektiği ile ilgili daha önceki yazılarımızda bilgi verdik. Eski web sitelerinin tasarımı düzenli güncellenmeye izin vermeyebilir. Siz de sitenizi güncelleyemiyorsanız bir an önce adım atmalısınız. Web sitenizin içeriklerini güncellerseniz arama motorlarına faaliyetlerinizin devam ettiği ve hedef kitlenize faydalı içerikler sunulduğu ile ilgili güçlü mesajlar verebilirsiniz. Böylece web sitenizin arama sonuç sayfalarındaki yeri yükselir ve her geçen gün daha fazla ziyaretçi web sitenize gelebilir.

Web Sitenizin Tüm Özellikleri Kullanılabilmeli

Web sitenizin yapısı ne kadar basit ya da ne kadar komplike olursa olsun, ziyaretçiler tarafından tıklanan her bir linkin mutlak surette açılması gerekir. Tıklandığında hata veren, donan, kilitlenen ve gösterilemeyen sayfalar ziyaretçilerinizin sitenizi bir daha ziyaret etmeleri için tüm gerekçeleri ortadan kaldırır. Bu amaçla web tasarımı güncelleme hizmeti almalı ve web sitenizi iyileştirmek adına bütüncül bir yaklaşımı benimsemelisiniz.