İnternetin yaygınlaşması ve firmaların kozlarını dijital platformlarda paylaşmaya başlamasıyla internet sitelerinin satışlar üzerindeki etkisi arttı. İnternet sitelerinin hangi web tasarım trendlerine göre dizayn edildiği, hangi içeriklerin internet sitelerinde yayımlandığı ve hatta hangi paylaşımların ardından internet sitesine yapılan ziyaretlerin arttığı önem kazandı. 

Günümüzde ziyaretçilerin ilgisini yüksek tutan, sosyal medya yönetimi konusunda başarılı olan, içerik pazarlaması için profesyonellerden destek alıp içerik pazarlamasının ciddiyetini kavrayan, remarketing yöntemini kullanıp mail bültenleri ile akılda kalıcılığını arttıran firmalar internetin imkanlarından başarıyla yararlanıyor. Daha da önemlisi dijitalde sadakat yakalayarak müşterileri için vazgeçilmez olmayı başarıyor. Sonrası ise malum; marka bilinirliği de satışlar da patlıyor.

Müşteri Sadakati İçin İçerik Pazarlamasına Önem Verin

Web sitenizin sürekli ziyaret edilmesini ve potansiyel müşterilerinizin vazgeçilmezi olmak istiyorsanız içerik pazarlaması alanında kendinizi geliştirmelisiniz. İçerik pazarlamasını kısa dönemli bir kazanç kapısından ziyade uzun soluklu bir dijital pazarlama stratejisi olarak görmekle işe başlayabilirsiniz. İlgi çekici, faydalı, özgün ve eğlenceli içeriklerle müşterilerinizin dikkatini çekebilir; marka hikayenizi kendilerine anlatabilir, hazırladığınız içeriklerle müşterilerinizle aranızdaki duygusal bağı geliştirebilirsiniz. İçerik pazarlamasının gücünü doğru şekilde kullanırsanız müşterilerinizin size ve sitenize olan ilgisini canlı tutabilir; daha çok ziyaret edilerek yeni müşterilerle aranızdaki engelleri kaldırabilirsiniz. Web siteniz bir kere dikkat çekti mi emin olun bu değişim Google’ın da gözünden kaçmayacaktır ve sıralamasında web sitenizi yükselterek yeni müşterilerin de web sitenize yönlenmesini sağlayacaktır.

Remarketing İle Kendinizi Unutturmayın

İnternet kullanıcıları kimi zaman bir siteye girerler ve o siteden farklı nedenlerle çıkarlar. Ya siteyi beğenmezler ya acil bir telefon gelir ya da ürün satın alma kararları ertelenir. Bu gibi bir durumda daha öncesinde sitesini ziyaret eden müşterileri gözden çıkaran firmalar en nihayetinde onları kaybederler. Remarketing yani yeniden pazarlama sayesinde potansiyel müşterilerinize sitenizi hatırlatabilirsiniz. Dolaştıkları farklı sitelerde web sitenizin reklamını yayımlayabilir ve böylece onlara “bizi unutma” mesajını etkili bir şekilde iletebilirsiniz. 

Mail Bültenleri ile Müşterilerinizin İlgisini Çekin

Hali hazırda sitenizi ziyaret eden ve e-mail adreslerini bildiğiniz müşterilerinizi ihmal etmeyin. Onları çok sıkmadan ancak arayı da çok açmadan mail bültenleri hazırlayarak kendilerine gönderin. E-bülten kapsamında sitenizdeki değişiklikleri, yenilikleri, yeni yazıları ve müşterilerinizin sitenizi yeniden ziyaret etmesi için ilgi çekici tüm unsurları kendilerine gönderebilirsiniz. Bildirimleriniz mail yoluyla yapılacağı için anlık bildirimlerle saniyeler içerisinde müşterilerinizin sizi hatırlamasını ve uygun zamanda sitenizi ziyaret ederek satışlarınızı arttırmalarını sağlayabilirsiniz. Mail bülteni gönderimini süreklilik haline getirerek müşterilerinizin kendilerini özel hissetmelerini de sağlayabilirsiniz

Sosyal Medya ile Müşterilerinizin Sadakatini Kazanın

Günümüzde sosyal medya tüketicilerle firmaların buluşma mecrasına dönmüştür. Sosyal medya aracılığı ile şirketler ürünlerini, hizmetlerini tanıtıp marka mesajlarını etkin bir şekilde iletebilirler. Sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla yenilikçi vizyonlarını ortaya koyabilirler ve her geçen gün daha fazla takipçiye ulaşarak web sitelerine yapılan ziyaretleri arttırabilirler. 

Dönemsel olarak hazırlanan sosyal medya reklamları ile kampanya dönemlerinde ciddi satışların yapılabileceği gerçeği yadsınmamalıdır. Sosyal medyayı efektif bir şekilde kullanan firmalar hem paylaşım yaparak hem videolar yayınlayarak hem de canlı yayınlarla takip edilebilir olmak için var güçleriyle çalışırlar. Siz de sitenizin ziyaretçi sayısını arttırmak, potansiyel müşterilerinize erişmek ve mevcut müşterilerinizin sadakatini kazanmak için bu yöntemleri deneyebilirsiniz