'Franchising' kavramı geldi, ekonomik sistemimizin içine yerleşti. Eski usul bayilik ile ne kadarı ilişkilidir tartışılır, fakat hangisinin başarılı hangisinin başarısız olduğunu uzaktan bile görmek mümkün.

İnsanlar bir firmadan bayilik almadan önce nelere dikkat ediyorlar? Dikkat edilen bu konularda iyi olmak size gerçekten kazanç olarak dönecek.

Firma Yeterliliği

İnsanlar konunuzda yeterli olup olmadığınıza bakıyorlar. Onlar satış yaparken sağlanacak operasyonel ve lojistik destek konusunda sizi değerlendiriyorlar.

Ürün / Hizmet / Lojistik

Eğer tedarikli çalışıyorsanız insanlar mal ve hizmetlerin ulaşım aşamalarını inceliyorlar.

Yetki Karmaşası

Ortaya çıkması muhtemel yetki ve sorumluluk karmaşalarını en baştan sözleşme metinlerde çözmek istiyorlar. Bu açıdan baştan ilan edilmiş bir kurumsal yönetim şeması olmazsa olmaz. İnsanlar hangi sıkıntıda kime gitmeleri gerektiğini baştan öğrenmek isteyeceklerdir.

Çözüm

Yukarıdaki sıkıntıların bir çoğunu sadece tutarlı bir kurumsal kimlik yapısı sayesinde çözebilirsiniz. Kartvizitinizden internet sitenize ve bayilik yazılımlarınıza kadar uzanan bir tasarım sizinle muhatap olan insanlara bir kurum kültürü aşılayacaktır. İnsanların soruları daha dillerine ulaşmadan kurumsal kimlik yapınız ile çözülecektir.

Bu konuda kendinize bir dijital reklam ajansını yol arkadaşı edinmenizi öneririz.

Piyasa giren her 10 markadan 7 sinin başarısız olduğu çağımızda 6harf Kreatif Tasarım Atolyesi özgün fikirler ve işlevsel tasarımlar ile sizi bir adım ileriye taşıyabilir.

Unutmayın fikir sermayeden güçlüdür!