Müşterilerinizle etkileşime geçmek, dijital pazarlama stratejilerinden yararlanıp web sitenizi inceleyen ziyaretçi sayısını arttırmak istiyorsanız kapsamlı çalışmalar yürütmelisiniz. Yıllar önce yaptırdığınız web sitenizle geleceğinizi kurtaramazsınız! Web siteniz işletmenizin en önemli yatırımları arasındadır; yıllar önce oluşturduğunuz mobil cihazlarda görüntülenemeyen, müşterilerinizle etkileşime geçemediğiniz web sitelerinizin sizi temsil etmesini bekleyemezsiniz. Bu yazımızda web sitelerinizi neden güncellemeniz ve neden yeni nesil web sitelerini tercih etmeniz gerektiğini detaylandıracağız. Önerilerimizi uygularsanız dijital zaferlerinizi arttırabilirsiniz…

İnternet Sitesi Firmaların Vizyonunun Bir Yansımasıdır

Potansiyel müşterileriniz internet sitenize giriş yaptığında kurumunuzun dijital yansımasını gördüklerini düşünürler. Kurumsal kimliğinizin bir parçası olan web sitenizin tasarımı sürekli aynı ve eski tarzda kalırsa müşterilerinize şirketinizin geçmişte takılıp kaldığı izlenimini verirsiniz. En güncel web tasarım trendlerini hayata geçirmediğiniz, web tasarımınızı kullanıcıların beğeneceği şekilde yenilemediğiniz takdirde firmanızın vizyonunu sorgulatırsınız. Sosyal medyanın etkisinin giderek arttığı ve yeni rakiplerinizin piyasaya çıktığı bir dönemde firmanızın ilericiliğini yansıtmak istiyorsanız marka imajınızı yansıtan web siteleri oluşturmalısınız.

Sadece Firmaların Tanıtımlarının Yapılması Yeterli Gelmiyor

Eski stil web siteleri, geçmiş teknoloji kullanılarak hazırlandığı için doğal olarak müşterilerin değişen taleplerini karşılayamıyor. Müşterileri buyur ediyor, biraz bilgi veriyor ancak müşterilerin sorularına yanıt veremiyor. Bu açıdan yaklaşıldığında eski web siteleri broşür mantığı ile çalışıyor desek yanlış olmayacaktır! Müşterilerle kısıtlı etkileşime izin veren yapıları bu sitelerin ömrünün dolmasına yol açıyor. Artık web sitelerinde bulunan canlı destek modülleri ile müşterilerle anlık iletişime geçilmesi gerekiyor. Web sitesini inceleyen ve satın alma kararı vermeden önce tercihinden emin olmak isteyen müşteriler yetkililerle görüşmek için bu modülleri kullanıyor. Canlı destek bir firmanın müşteri hizmetlerinin gelişmişliğini ortaya koyuyor ve satın alma kararını da doğrudan etkiliyor! Müşteri canlı destek gördüğünde firmanın işine duyduğu saygıdan ve müşterilerinin memnuniyetine verdiği önemden emin oluyor.

Mobil Dostu Web Siteleri Fark Yaratıyor

İnternete girmek için masaüstü ve dizüstü bilgisayarların kullanılma zamanı çoktan geçti! Tabletler ve akıllı cep telefonları saniyeler içerisinde internete girmek isteyenlerin en favori cihazları haline geldi. Web sitenizi henüz mobil uyumlu hale çevirmediyseniz çok çok büyük bir kitleye hitap edemiyorsunuz demektir. Cep telefonundan sitenizi ziyaret eden kişiler web sitenizin mobil uyumlu olmadığını gördüklerinde emin olun anında ziyaretlerini sonlandırıyorlar! Sayfanızı görüntülemekte zorlanan ve kullanıcı deneyiminin düşünülmediğini fark eden müşterilerin markanız hakkındaki tüm düşünceleri değişiyor. Bu nedenle henüz web sitenizi “responsive ve mobil uyumluluk” standartları doğrultusunda yenilemediyseniz acilen önlem almanızı öneriyoruz!

Google Eski Siteleri Görmezden Geliyor

Google’ın iki yüzden fazla algoritması teknolojik gelişmeler doğrultusunda sürekli değişiyor. Kullanıcı deneyimini ön plana çıkaran ve kullanıcı deneyimi yüksek olan web siteleri Google tarafından arama sonuç sayfalarında önceliklendiriyor. İçerikleri sürekli güncellenen, özgün, web tasarım kurallarına uyan, mobil dostu, responsive, hızlı açılan, müşterilerin zaman geçirmekten hoşlandığı ve organik SEO çalışmalarının uygulandığı siteler kullanıcılara çok daha sık gösteriliyor. Eski stil web siteleri ise bu rekabet ortamında yer alamıyor. Çoğu dinamik bile olmayan eski web siteleri hem tarihin hem de Google’ın tozlu sayfalarına gömülüyor.

Web Sitelerinizi Yenileyerek Yeni Bir Başlangıç Yapın

Dijital pazarlama stratejilerini uygulamaya karar verdiyseniz öncelikle web sitenizi yenilemeniz gerekir. Sosyal medya yönetimi hizmetlerinde başarı elde etmek, satışlarınızı arttırmak ve müşterilerinizle etkileşime geçmek istiyorsanız çalışmalara web sitenizi güncellemekle başlamalısınız. Aksi takdirde yaptığınız tüm çalışmaları denize atmış olursunuz. Teknolojik gelişmeler doğrultusunda tasarlanmış, ara yüzüyle kullanıcı deneyimini iyileştiren, hızlı açılan ve tüm cihazlarda görüntülenebilen web sitenizle dijitalleşen dünyada adınızı duyurabilirsiniz.

Şimdi Sıra Sizde

İşiniz ve ürününüz ne olursa olsun bu çağda her işletmenin ve markanın bir dijital pazarlama planına ihtiyacı var! Siz de işletmeniz ve hedef kitlenize özel oluşturulmuş bir dijital pazarlama planlaması edinin. İletişime geçin! Bütçenize özel oluşturulmuş bir planlama için sizi ziyaret edelim.