Neden bir web siteniz var?

Olması gerektiği için mi yoksa internetin sunduğu sonsuz olanaklardan payınıza düşeni alabilmeniz için mi?

Cevabınız internetin imkanlarından yararlanmak ve satışlarınızı çoğaltmak ise web sitenizi ziyaret eden kişi sayısını bir an önce arttırmalısınız. Keşfedilmemiş bir hazine olarak kalmak yerine ön plana çıkmalı; basit ancak etkili stratejilerle bilinirliğinizi arttırmalısınız. Dijital pazarlama yöntemlerini kullanırken sosyal medya yönetimi alanında da çalışmalar yapmalı; web tasarım hizmetlerini almayı ihmal etmeden web sitenizi canlandıracak yeniliklere başvurmalısınız.

Bu yazımızda web sitenizle fark yaratmanız için en etkili ipuçlarını bulabilirsiniz. Az sonra detaylandıracağımız 5 ipucunu takip ederek internet serüveninizin zaferle sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarınızı Aktif Tutun

 

Sosyal medya sizin için yalnızca ürün ya da hizmetlerinizle ilgili paylaşımlar yapabileceğiniz bir mecraysa yanılıyorsunuz! Sosyal medyayı aktif kullanmak yalnızca düzenli paylaşımlar yapmak anlamına gelmez. Bu mecralar mevcut ve potansiyel müşterilerinizle aracısız etkileşime geçebileceğiniz platformlardır ve online bilinirliğinizi arttırma gücüne sahiptir. Sosyal medya hesaplarınızı etkin şekilde yöneterek, hedef kitlerinize hitap eden paylaşımlar yaparak ve onlara hızlı yanıtlar vererek marka imajınızı güçlendirebilirsiniz. Üstelik web sitenize de ziyaretçi çekme şansına sahip olursunuz!

Devir Webinar Devri!

 

Webinar yani internet tabanlı seminer; son dönemlerin hızla artan trendlerden biri olarak kabul ediliyor. Web siteniz ziyaretçilerle dolup taşsın istiyorsanız uzmanlığınızı hedef kitlenizle internet üzerinden paylaşabilirsiniz. Dijital pazarlama araçlarını kullanarak yapacağınız duyurularla seminer vaktini açıklayabilir, hedef kitlenize fayda sağlarken onlarla olan bağınızı güçlendirebilirsiniz.

Hızlı ve Responsive Web Sitesi Olmazsa Olmaz!

Web tasarım, sosyal medya yönetimi ve elbette dijital pazarlama stratejilerinin geneli hedef kitlenizi web sitenize yönlendirmektir. Peki ya ziyaret sırasında hızlı açılmayan, akıllı cihazlarda görüntülenemeyen bir web sitesi size ne kadar hizmet eder? Hemen cevaplayalım; hiçbir şekilde işinize yaramaz! Web sitenize ziyaret çekmek aşmanız gereken ilk engeldir sonrasında ziyaretçileri sitenizde tutmanız gerekir. Yavaş açılan bir web sitesi ne kadar başarılı olursa olsun ziyaret edilmeye değer değildir!

Çevrenizi Genişletmek İçin Aktivitelere Katılın

 

Web sitesinin başarısını arttırmak ve çevre genişletmek arasında nasıl bir bağlantı olabilir? Belki ilginç gelecek ancak web sitenizde yeni kişilere “Merhaba” demek için yeni kişilerle tanışmalısınız. Seminerlere, konferanslara katılmalı; aynı sektörde çalıştığınız kişilerle bağlantı kurmalı ve başarılarınızı arttıracak fırsatlara karşı tetikte olmalısınız. Ayda bir, üç ayda bir hatta yılda bir bile olsa sektörünüzle ilgili tüm organizasyonlarda görünmelisiniz. Özel bir alanda uzmanlığınız varsa bilgilendirici ve sosyalleşmeye katkıda bulunan organizasyonlarda konuşmacı olmak için adım atabilirsiniz. Kişisel olarak tanınır hale gelirseniz şirketiniz de markanız da daha çok aranacaktır!

Video Pazarlama, Mutlaka Denenmeli

 

Görsellerin ve videoların dikkat çektiği bir toplumda yaşıyoruz. Birçok sosyal medya platformunda yayınlanan videolara maruz kalıyor ve markalarla ilgili meraklanıyoruz. Bu zaafı siz neden kullanmayasınız? İlgi çekici içeriklerle hazırlanan kısa videolarla hedef kitlenizi web sitenizi ziyaret etmeleri için tetikleyebilirsiniz. Eğitici, bilgilendirici ve eğlenceli videolarla rakiplerinizden ayrılmanızı sağlayan vizyonunuzu gözler önüne serebilirsiniz. Üstelik marka mesajınızı da verimli bir şekilde iletme şansı yakalarsınız. Karar sizin…

Sonuç olarak; web sitenizin ziyaretçi trafiğini arttırmak, marka bilinirliğini yükseltmek, hedef kitlenizle etkileşime geçmek için dijital pazarlama stratejilerine başvurmak gibi “farklı” hedefleriniz varsa bu hedeflerinizi birbirinden ayrı düşünemezsiniz. Hatta markanıza fayda sağlamak için kişisel bilinirliğinizi arttırmayı da es geçmemelisiniz! İnternet söz konusu olduğunda tüm stratejiler birbirini tamamlar; eksik parçalar başarıya ulaşmanızın önündeki en büyük engeller haline gelir.