SİZİ ARAYALIM arayın
SİZİ ARAYALIM

Web Tasarım

İnterent o soğuk kütüphane havasından sıyrılalı yıllar oldu. İnsanlar internette bilgi aramanın dışında vakit geçiyor, sosyal çevre ediniyor ve araştırmadıkları bilgilere sahip oluyorlar. Çok fazla kullanımı artan internet imkanı, aynı zamanda interneti bir site çöplüğüne dönüştürdü. Kullanıcılar da bu çöplük arasından iyi internet sitelerini seçmek ile ilgili bilinç dışı bir filtre geliştirdi. İyi kötü her internet kullanıcısı girdiği site hakkında bir yargıya varıyor. Bazı siteler onun için çok kullanışlı, bazıları karışık, değişik, zor ya da güzel... İnsanlar bu kadar haşır neşir oldukları internet kavramı ile ilgili çokça bilgi sahibi oldular. Peki iyi internet sitesini diğerlerinden ayıran ne?  

Web Tasarım KriterleriWeb Tasarım Kriterleri

6harf Kreatif Tasarım Atölyesi ile tekrar tekrar ziyaret edilen o internet sitelerini neyin iyi yaptığını inceleyin. Neden bazı internet sitelerine diğerlerinden fazla güveniyoruz? Neden milyar dolarlık internet siteleri sürekli güncellemeler ile bir şeyleri değişiyorlar. Durmadan değişiklik yaparak uyum sağlamaya çalıştıkları kriteri inceleyin!

Kullancı Deneyimi

Bu terim sadece web tasarım ile ilgili değildir aslında. Üretilen ve insanların kullanımına sunulan her ürün bir kullanıcı deneyimi geliştirir. Günlük hayatımızın hızı ve aklımızda tutmak zorunda olduğumuz bir sürü bilgi yüzünden bazı hareketlerimiz ezberlenmiş kas hareketlerine dönüşüyor. Bu ezber bozulduğunda ise zorlanıyoruz. Televizyon kumandasındaki kapatma tuşunun yerini siz bilmezsiniz ama parmağınız bilir, bir merdivenin yüksekliğini ayağınız, fiyat etiketlerini bulacağınız yeri gözleriniz bilir. Peki bu ezber bozulursa ne olur? O motor hareketler dizisi bozulur ve siz muhtemelen vazgeçersiniz. Web tasarım konusu da neredeyse böyle. Kullanıcının kaydetmek için aradığı butonun rengi, şekli ve yeri bellidir, satın al butonu, paylaş butonu... Bunlarda ziyaretçinin ezberini bozmadan fakat yenilikçi ve estetik tasarımlar ile yapılan tasarımlar kullanıcı dostudur.

Uyum

Bir internet sitesi ile amacı ile arasındaki tasarım ve arayüz fonksiyonlarının uyumudur. Bunu bir örnek üzerinden anlatayım; bir anaokuluna gittiğinizi düşünün ve sizi kapıda biri "hoş geldiniz" diyerek karşılıyor. Bunu gözünüzün önünde canlandırın; ortamı, sizi karşılayan kişinin giyimini ve sesini. Aynı kişinin sizi Başbakanlık Konutunda karşıladığını düşünün. Giyimi, ortam, ses tonu ve mimikleri değişti değil mi? Aynı etkinin bir internet sitesinin görünen tüm kısımlarına renkler, fontlar ve görseller gibi tasarım ögeleri ile işlenmesidir uyum. Bir internet sitesinin mesajını, içeriğini güçlendirmek için yapılmış tüm çalışmalardır.

Tercih Yönlendirme

Özel Tasarım İnternet siteleri sağladıkları sınırsız özgürlük alanı ile bir çok imkan sunar. Sizler internet sitenizin muhtemel kullanıcılarını tahmin edebilir ve internet siteniz içerisine ihtiyaçlarına cevap verecek ip uçları koyabilirsiniz. Bunları küçük tabelalar olarak düşünün. İnsanlar internet sitenizde ne görsün? Fiyat, iletişim bilgileriniz, ürünleriniz, kampanyalar... Bu tercihlerin tamamı kullanıcı deneyimini ön gören bir uzman tarafından yönlendirilerbilir.

Neden 6harf?

6harf Kreatif Tasarım Atölyesi size internetin yeni şeklini sunuyorç Artık kullanıcılar internet sitenize sadece adres tarifi almak için girmiyor. İnsanlar internette ürünleriniz hakkında araştırma yapıyor, sektörünüzü inceliyor ve bu sürede muhtemelen rakiplerinizin sitelerini de ziyaret ediyorlar. Bilinçli ya da bilinçsiz birilerini diğerlerine tercih ediyorlar. Firma ya da kurum imajınızı destekleyecek, tekrar tekrar ziyaret edilecek ve güven sağlayacak bir web tasarıma sahip olun.

Özgün Tasarım

6harf her internet projesini müşteriye özel bir dikkat ile özel olarak ele alır. Firmanın kurumsal kimliğini, ürün çeşitliliğini, hedef kitleyi göz önünde tutularak özgün bir tasarım sunar. İnternet sitenizi dijital bir tabela olmaktan çıkartıp, işletmenizin bir şubesi haline getirir. Değişik sektörlere değişik tasarım çözümleri sunmakla beraber, aynı sektör içerisinde ürün yelpazesine göre de tasarımlar değişir. İki yapı firması düşünün; biri çok lüks bir semtte lüks konutlar imal ediyor, diğeri ise daha mütevazi bir konumda konut inşa ediyor. Birinci firmanın internet sitesinin ürününü  yansıtacak kadar lüks ve sade bir tasarım ile ürün öne çıkarılmalı, diğerinde ise "kampanya" veya "iletişime geçin" gibi butonlar ile fırsatlar öne çıkarılmalı. 6harf ekibi ve Özel Web Tasarım hizmeti size tüm bu imkanları sunar.

Mobile Uyumlu Web Tasarım

6harf tarafından hazırlanan tüm internet siteleri masa üstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar gibi bir internet sayfası görüntüleyebilen tüm cihazlarda kusursuz çalışacak şekilde hazırlanmıştır. Hiç bir içeriği okunabilir boyutlara çıkarmak için yakınlaştırmak zorunda kalmazsınız. Cep telefonu ile görüntülenen internet siteniz bir mobil uygulama performansında açılır ve işlem yapar. Günümüzde mobil cihazlar ile yapılan Google aramaları masa üstü bilgisayarları geçti. Mobil cihazlardan yapılan aramalarda Google "Mobile Uyumlu" ibaresi ile uyumlu siteleri işaretliyor. Yakın bir zamanda muhtemel ki mobil uyumlu olmayan internet siteleri mobil aramaların sonuçlarında gösterilmeyecek. İnternetteki aranma hacminin %60'tan fazlasını kaçırmayın.

Son Teknoloji

Dünyanın en hızlı gelişen sektöründe zamanı yakalamak için sürekli bir koşu halindeyiz. En son teknoloji ve tasarım trendlerini yakından takip ediyoruz. Kullanıcıların neredeyse tamamının internet sitelerine ulaşmak için kullandığı Google algoritmasında ayda atmış defa güncelleme yapıyor. Bu örnek güncel kalabilmek için, teknolojileri takip edebilmek için girdiğimiz yarışın hızı hakkında bir fikir verebilir.

Uzman ve Genç Ekip

6harf birlikte artı katma değer sağlayan tecrübelerin birleşimidir. Estetik tasarımdan pazarlamaya, arayüz trendlerinde veri tabanı teknolojilerine kadar yayılan bir tecrübenin birlikte kullanılmasıdır. İsmindeki "Atölye" ibaresinin hakkını veren bir ilgi ve heyecanla yeni teknolojiler ve imkanlar ardından giderken, yeni bir eser ortaya koymanın parayla ölçülemeyen hazzıdır.

6harf ve Web Tasarım

Siz de yeni internete ayak uydurun! Kurumsal imajınızı destekleyecek, tekrar tekrar ziyaret edilmek istenen, saygı ve ilgi uyandıracak, size özel tasarlanmış bir internet sitesi için ekranın sağ alt köşesindeki "SİZİ ARAYALIM" butonunu kullanarak iletişime geçin. En yeni teknolojiler, en son trendler ve kusursuz kullanıcı deneyimi sunan bir site ile işinizi büyütün!